Rhaken.net

Trendy designu webových stránek v roce 2021

Minulý rok byl pro celý svět rušný. Nejprve to byla pandemie, pak spousta dalších událostí, které se tak či onak dotkly společenského života lidí po celém světě. Mnoho lidí ani nepřemýšlí o tom, jaké změny v oblasti webdesignu tyto události znamenají. Tento článek bude užitečný pro designéry, kteří chtějí držet prst na tepu a být první, kdo zná trendy rychle se měnícího webového designu.

Musíme uznat, že několik trendů, které se formovaly v roce 2020, stále nabírá na obrátkách. Webový design se v následujících letech zaměří na inkluzivní design a úplné ponoření. Níže si můžete prohlédnout pět designových trendů, které letos explodují na internetu.

Moderní design webových stránek je nedílnou součástí každého podnikání. Spousta online casin se zaměřuje na vzhled svých stránek. Komerční web poskytuje pokrytí tisíců potenciálních zákazníků, zvyšuje image a důvěryhodnost společnosti. Tato platforma také hraje informativní roli, udržuje vztahy se zákazníky a slouží jako prezentace společnosti.

Každý podnikatel chce, aby jeho stránka byla jedinečná, měla něco originálního a uživatelé si ji pamatovali. Trendy v oblasti webového designu se z roku na rok mění, takže je vhodné je sledovat a používat při vývoji nových webových stránek pro firmy. Podívejte se, co nám webdesign přinese v roce 2021.

Jaké jsou trendy do roku 2021

Na úvod je třeba poznamenat, že současné trendy v designu webů nejsou přísná pravidla. Těmito pokyny se můžete řídit, ale nemusíte.

Pamatujte, že dobrý obchodní web je o pozitivním uživatelském zážitku, nikoli o nepříjemnosti. Pokud si myslíte, že určitý grafický nebo funkční detail není relevantní, otestujte a proveďte informované rozhodnutí. Web design 2021 nám však přinese:

Trendy

Paralaxový efekt

Jedná se o efekt, který při prohlížení webové stránky vyvolává dojem hloubky a prostoru. Prvky, které se zdají blíže, se při posouvání pohybují pomaleji než ty, které jsou opticky dále.

Spád

V minulosti byly plynulé přechody mezi barvami spojovány s nevzhledným amatérským designem. Dnes je gradient opět populární a stále více ho využívají vývojáři webových stránek při vytváření komerčních webů.

Glassmorphism

Tento efekt předpokládá, že vybrané prvky stránky jsou průsvitné a vypadají matně. Obvykle jsou umístěny na pozadí s přechodem. Takto vytvořený web působí dojmem hloubky i lehkosti.

Grafika SVG

Weby se nyní zobrazují na zařízeních s širokou škálou rozlišení obrazovky, od malých smartphonů až po televizory o velikosti několika desítek palců. Ovlivňuje také výběr grafických řešení a vzhled webů.

Vektorová grafika je stále populárnější, zejména implementována ve formátu .SVG. Díky tomuto formátu neztrácejí obrázky svou kvalitu bez ohledu na velikost obrazovek, na kterých jsou zobrazeny.

Tlumené barvy

Každý rok trávíme více a více času před obrazovkami. Naše oči mají malou šanci na odpočinek, zvláště během karantény a izolace. Není náhodou, že se weboví designéři stále více zaměřují na tlumené barvy. Díky nim se zrak tak rychle neomrzí. Navíc stránky, které nejsou přeplněné zářivými barvami, umožňují uživatelům zůstat soustředěni po delší dobu.

Tmavý režim

Tento trend byl patrný již v předchozích letech. Nic nenasvědčuje tomu, že tmavé pozadí stránky vybledne v roce 2021. Použití černé jako dominantní barvy dodává designu eleganci a funkčnost, takže oči uživatele jsou při sledování méně unavené.

24 Sep 2021